Kategorie

 • Brak kategorii

Skazka

Żyli byli Ból i Żal. Kiedy stanęli w jednym domu, stali się jedno i przemienili w Straszliwy Gniew. Wtedy Gniew zmiótł z powierzchni ziemi wiejski dom sąsiada i przybrał maskę Śmierci. Śmierć dobiła sąsiada i jego młodą narzeczoną. Gniew nie zaznał Spokoju, ale odetchnął i pod trupią maską odkrył Satysfakcję. Z nową towarzyszką mógł ruszyć przed siebie. Na podbój Świata.

5c komentarze/y do Skazka

 • zamiastmnie

  skazka ?

  Stacja piąta : Nicowatość .

  Nicowatość to miejsce w człowieku wypełnione obojętną próżnią . Bez pomarszczeń i fałd .Bez czegokolwiek .Taki wewnętrzny erem .Przy czym żaden rodzaj medytacji nie jest tu możliwy .
  Ze względu na brak okna . Ławek też niestety brak .
  Ściany Nicowatości przypominają morze zimą . Podobnie sine.Podobnie chłodne .
  Przez takie ściany rysunkiem płynie ciepła krew . Tylko i jedynie po ścianie . Można więc ją widzieć , ale nie można jej poczuć . Nie można sprawić , by zatętniła , bo przecież nie da się zatętnić niczym .
  Nie dociera tu żaden sens .Nie dociera nawet jego brak .Bo i jak skoro nie ma okien .
  Taka wyjątkowo daleka stacja . Opuszczony dworzec , na którym zgasły już wszystkie latarnie a dziewczynka z zapałkami dawno zamarzła za rogiem .
  Wytęż wyobraźnię i rzuć kostką . Wszak wszystko jest grą .Nawet tu .Jeśli parzyście – jedziesz dalej .Jeśli kostka wypadnie poza granice wyobraźni – pociąg się cofnie.Wrócisz . Jeśli nieparzyście – zostajesz a próżnia nadaje ci nowe imię..Jesteś Aleksytymią .
  Trudno powiedzieć , w którym przypadku masz szczęście…

 • sztukmiszcz z Lublina

  Nie byłem tam. Zasadniczo częściej siedzę na peronie, a wszyscy rzucają tymi kostkami i ja też muszę. Ciągły ruch. Nawet jeśli się zasklepiam, to raczej w sztormiaku, a wokół hula i morze, i wiatr. Nierzeczywistość taka, otaczająca mnie, to Tymczasowość. Żyję w Tymczasowości i staram się być możliwie asertywny, bo to żarłoczny potwór.

  PS Skazka – po rosyjku bajka

 • zamiastmnie

  toż wiem co to skazka:)

  wstawiłam skazkę wszak:)

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>